Autor: Vymětalík Pavel <vymetalik.pavel(at)opatnet.cz>, Téma: Opatovice - A, Vydáno dne: 11. 08. 2009

Krajská soutěž 1A třída skupina B  1. kolo

OPATOVICE „A“    :  LIPNÍK

1           :           0

Branky – Pala

Na začátku nové fotbalové sezony ročníku 2009/2010 jsme doma hostili nedaleké mužstvo Lipníka.

Zápas to nebyl pro diváka moc pohledný, protože se setkaly vyrovnané týmy. Šancí na vstřelení branek moc nebylo, protože obrany obou mužstev pracovaly velmi dobře. Naše mužstvo si v úvodu zápasu vytvořilo tlak, ale nic jsme z něj nevytěžili. Lipník zanedlouho hru vyrovnal a tak se většina hry odbývala v poli.

Po skončení prvního poločasu zápasu se šlo do šaten za bezbrankového stavu. Z průběhu hry bylo zřejmé, že kdo dá branku bude vítězem tohoto velmi upracovaného zápasu. Štěstí se přiklonilo na naši stranu asi v polovině druhého poločasu. Po stříleném polovysokém centru se nejlépe před brankou soupeře zorientoval Pala a zajisti nám vedení 1:0. Po této brance Lipník hru více otevřel a snažil se hru vyrovnat. Naše mužstvo své vedení ale uhájilo a tak jsme výsledkem 1:0 získali tři body.

Vstup do sezony se nám tedy povedl což je důležité. V příští zápase nás čeká nepříjemný soupeř, družstvo Náměště na které nemáme moc dobré vzpomínky.

Pokud ale zahrajeme jako tento zápas neměli bychom mít z výsledku obavy.

V  anketě na www.sokol.opatnet.cz tipovalo vítězství našeho mužstva 33, remízu 22, prohru 45% tipujících.