Člověče nezlob se

* "ČLOVĚČE, NEZLOB SE" 2012

Vydáno dne 11. 03. 2012 (2553 přečtení)

VÍTĚZEM MILOŠ MASAŘÍK


„ČLOVĚČE, NEZLOB SE 2012“

 

Pomyslnou plnoletost, to je osmnáct let, slavil turnaj „Člověče, nezlob se“ pro dospělé, který pořádala

TJ Sokol Opatovice.

Turnaj byl přesunut do Lidového domu z důvodu, že prostory v areálu TJ Sokol, kde se konaly minulé ročníky, svou kapacitou již nestačil.  A že to bylo správné rozhodnutí se projevilo hned zpočátku.

V tomto osmnáctém ročníku padl rekord v účasti přihlášených.

Přišlo si zahrát a pobavit se šedesát hráčů, kterým nevadilo, že o „Člověče, nezlob se“ se hovoří jako o hře pro děti. Tato jednoduchá hra dokázala skvěle pobavit všechny účastníky ve věkovém rozmezí od šestnácti do šedesáti pěti let. Takový byl věkový rozdíl mezi hráči.

Mladší hráči zcela ztratili jednu z vlastností slušnosti a tou je úcta ke stáří. U hracích stolů v mnoha případech zcela zametli se staršími protivníky, ať už to byl soused, známý, cizí, nebo dokonce matka či otec. Na jejich obranu lze říci, že v jiných případech je až o dvě generace starší soupeři také nešetřili. V účasti se již dlouhodobě objevují případy, že se turnaje účastní celé rodiny.

A tak bylo vidět spoustu vypjatých soubojů po celou dobu turnaje. Turnaj trval neuvěřitelných šest a půl hodiny. Ke cti pořadatelů lze říci, že organizaci této akce zvládli perfektně. Plynulý průběh, bohaté občerstvení a v ceně startovného, které činilo 20Kč byl zahrnut vynikající buřtguláš a štamprle domácí slivovice.

Po skončení základní části, kdy všichni hráči odehráli čtyři kola, se v semifinále rozehrávala účast u finálového plátna.

Do tohoto posledního souboje se kvalifikovali  čtyři hráči.

Z nelítostného boje, u kterého se dobře bavili i přihlížející diváci, vyšel nakonec vítězně Miloš Masařík, následován Helou Vinklárkovou, Peťou Goláňem a Peťou Vymětalíkem.

Toto vítězství je také trochu raritou, protože je to poprvé za osmnáct let, kdy nějaký hráč v tomto turnaji zvítězil dvakrát. Vítěz své první vítězství dosáhl v roce 1995 a na druhý titul čekal neuvěřitelných sedmnáct let.

Zájem o tento  turnaj, který byl ve svých počátcích podceňován, dokázal to, že dnes zcela neodmyslitelně má své místo v kalendáři akcí pro širokou veřejnost, které pořádá TJ Sokol Opatovice.

Turnaje se zúčastňují hráči z Opatovic a okolí, ale už léta si přijíždějí změřit své síly také aktéři z Havířova a nebo z Vamberka v Orlických horách.

Tak nashledanou příští rok.

 

 

Celkové pořadí – 1 : Miloslav Masařík

                            2 : Helena Vinklárková

                            3 : Petr Goláň

                            4 : Petr Vymětalík

 

Další akcí pro veřejnost je 34. ročník „Lesního běhu“, který se koná 24. března v areálu

TJ Sokol na hřišti „Pod hory“.

Srdečně zvou pořadatelé.

 

 

clovece 2012 3clovece 2012 1clovece 2012 2

[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

Autor: Vymětalík Pavel | Počet komentářů: 1365 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
©2005 by www.opatnet.cz | Powered by phpRS |
RSS 2.0 | HTML 4.01 | CSS2.1